ГоловнаСтаттіНаші ціниПро компанію

Труби ізольовані бітумом для водогазопроводів


Ізоляція проводиться для захисту зовнішньої поверхні труби від корозії, що виникає при зіткненні металу з ґрунтом, що містить вологу, кислоти та солі. Тип ізоляційного покриття підбирається залежно від ступеня корозійності ґрунту 

Самі по собі ізоляційні роботи є відповідальною частиною всього комплексу прокладання сталевого трубопроводу, термін служби труб дуже залежить від якості ізолюючого покриття, його стійкості до руйнування. Сама якість ізоляції дуже залежить від якості ізоляційних матеріалів та виконання робіт під час їх укладання труби. Ушкодження ізоляції та оголення металу призводить до розвитку локальних вогнищ корозії та до передчасного наскрізного проржавлення, яке зазвичай настає через 5-6 років експлуатації трубопроводу і може навіть раніше. Пошкодження ізоляції може статися в процесі доставки труби та її опусканні в траншею.

Робота з початку ізоляції складається з наступних основних процесів: очищення поверхні самої труби, ґрунтування її поверхні та накладення ізоляції на трубу. Очищення труби від іржі найкраще почати виконувати сталевими дротяними щітками (машинним способом або вручну), піскоструминним апаратом або хімічним засобом. При роботі іржу змітають віником або щіткою, а поверхню труби протирають сухою ганчіркою. Чищення труби виконується до появи металевого блиску. Ручне очищення труби є важкою і трудомісткою роботою. Її можна набагато полегшити застосуванням електрифікованих інструментів, у патрон яких вставляється вал металевої щітки. Надалі очищена труба повинна ґрунтуватися того ж дня. Якщо труба залишається на ніч без покриття ґрунтовкою, то очищення доведеться знову повторити. Очищення труб у сиру чи дощову погоду не допускається. Якщо на чистячу поверхню потрапила волога, то після просушування очищення знову потрібно повторити. Грунтовку готують, розчинивши одну частину підігрітого бітуму у трьох частинах бензину. Для приготування ґрунтовки повинен використовуватися той самий бітум, який іде для бітумного покриття. Зазвичай у цих цілях застосовують зневоднений бітум марки IV (без наповнювача).

Потрібна кількість бітуму рубають на шматки вагою 1-2 кг і укладають у котел, де його розігрівають до рідкого стану (зазвичай це температура 160-180"С). Потім бітум виливають в бак і дають йому охолонути до температури 80- 70 ° С. Далі готують бензин на відстані не менше 50 м від котла з бітумом в спеціальному для цього баку.Потім бітум тонким струмком вливають в бензин за допомогою лійки, безперервно перемішуючи його дерев'яною мішалкою до повного розчинення бітуму. в закритій тарі.Грунтовку потрібно наносити на поверхню труби рівним шаром товщиною 0,1-0,2 мм пензлем або валиком без згустків, потіків і пропусків.

Якщо крізь ґрунтовку будуть просвічуватися іржаві плями, ці місця очищають і ґрунтують заново. Час висихання ґрунтовки перевіряється легким натисканням долонею на її поверхню. Суха ґрунтовка не залишатиме на руці жодних слідів. Для виготовлення бітумного ізоляційного покриття (бітумна емаль) береться бітум марки IV (75-80% від ваги суміші) і наповнювача - каоліну (20-25% від ваги суміші). Замість бітуму IV може застосовуватися бітум марок III та V у співвідношенні 1:1 з додаванням каоліну. Замість каоліну як наповнювач можна застосовувати азбест №7 у кількості 5% від ваги суміші. Щоб приготувати емаль, бітум завантажують у котел у кількості 75% від потрібної маси, і після розігріву до температури 160-180° і зневоднення його додається решта бітуму. Після розігріву всієї маси готовий розплавлений бітум засипають невеликими порціями наповнювач безперервно перемішуючи суміш. При індустріальному методі укладання магістралі ізоляційне покриття на трубопровід наносять за допомогою ізоляційної машини.При нанесенні ізоляційного шару вручну потрібно робити за допомогою полотнища з брезента і лійки з носиком у вигляді тонкої щілини.

Обгортання трубопроводу ізоляційним матеріалом гідроізолом виконується негайно після накладання ізоляційного покриття до його застигання. Цим забезпечуємо гарне прилипання обмотки до покриття. Гідроізол застосовують у вигляді стрічки шириною 50 см намотуючи на трубу по спіралі з перекриттям по шву на 1-2 см. Гідроізол повинен лягати на трубу щільно без складок, зморшок та мішків. Полотно гідроізолу не повинні мати розривів, дірок, складок, горбків і т. п. Торці самих рулонів повинні бути рівними. Гідроізол зберігають у сухому, захищеному від сонця та дощу приміщенні на дерев'яній підлозі або помості. Пропуски ізолюючого покриття, утворені в місцях швів, які зварюють у траншеях, потрібно попередньо очистити, покрити грунтовкою та ізоляційним шаром з перекриттям ізольованої частини труби.

Контроль за якістю виконаних робіт здійснюють після кожного етапу (ізоляції, зварювання, монтажу тощо). Якщо цього не зробити, то після кожної нової операції з монтажу трубопроводу результат попередньої роботи стане недоступним для перевірки. Наприклад, при накладення першого шару шва немає можливості встановити, чи правильно було зроблено складання самого стику, чи був встановлений допустимий зазор і т. д. А накладання бітумної ізоляції не уможливлює перевірку якості очищення самої поверхні труби та якості її ґрунтовки. Тому при спорудженні трубопроводів контроль якості потрібно здійснювати безперервно та поетапно у процесі самої роботи. Усі матеріали, які застосовують при зварювально-монтажних роботах, повинні мати сертифікати відповідності, що підтверджують їх вимоги ДСТУ. 

Перевірка кваліфікації зварювальників виконується шляхом пробного зварювання стиків в умовах схожих на майбутню роботу. Під час проведення зварювальних робіт перевіряються всі режими зварювання, порядок накладання шва, зачищення шлаку між шарами при зварюванні багатошарових швів і т.д. та інших дефектів. Стик, який надається до приймання, повинен бути очищений від бризок, шлаку та бруду. Контроль якості ізоляційних робіт полягає у перевірці матеріалів, які застосовувалися в процесі роботи. До початку накладання ізоляції зовнішнім оглядом перевіряється якість очищення самої поверхні труби (нальоту пилу, відсутність іржі, вологи тощо). До початку накладання грунтовки можна розпочати лише після перевірки та огляду якості очищення поверхні труби. Приймання закінчених робіт із ізоляції відбувається зовнішнім оглядом ізоляційного покриття, перевіряють товщину шару ізоляції, ступеня прилипання до труби. Покриття не може і не повинно бути видавлене з-під країв обгортки.

Також можете зв'язатися з нашим менеджером за телефоном +380336540341
Ми завжди будемо раді співпрацювати з Вами.Придбати або замовити виготовлення цього виду продукції Ви можете на вкладці контакти
 
Топ100- Производство и поставки